Cosmodarts Design Contest 2020

Ahoj všichni,

chcete vyhrát šipky od japonské firmy Cosmodarts?

Stačí když se zúčastníte soutěže, jež začala před pár týdny. Stejně jako vloni, i letos firma Cosmodarts vyhlásila soutěž pro designéry z řad veřejnosti, aby se pokusili navrhnout si svoje vlastní křidýlka.

První, tvůrčí část soutěže, určená pro samotné návrhy, už skončila. Kdybyste někdo měl zájem do příštích let, tak návrhy mohou být vytvořeny jakkoliv – tužkou nebo v jakémkoliv grafickém programu. Jen musí splňovat pár podmínek ohledně počtu barev, nesmí být použity barevné přechody a stínování a pár dalších drobností s ohledem na techniku tisku. Plus musí být předloženy na stanovené šabloně, kterou si stáhnete ze stránek soutěže (příští rok).

Druhá část letošní soutěže proběhne mezi 9. a 16. červnem 2020. To znamená, že začíná dnes! Zúčastnit se může úplně každý. Stačí, když budete hlasovat. Můžete vyhrát hodnotnou cenu a nestojí vás to nic. A nemusíte se nikam registrovat.

Některé návrhy (letošní i loňské) jsou k vidění na Instagramu, ale ty lze prohlížet jen pokud jste na Instagramu zaregistrováni. Není to nutné pro samotné hlasovaní!

Hlasování probíhá zde. (Než se dáte do hlasování, přečtěte si celý článek.)
http://events.cosmodarts.jp/design/en/

Pokud neumíte anglicky, tak si to můžete přepnout do japonštiny.

A jestli má někdo radši obrázky s výkladem, tak tady je pár print screenů…

Úvodní stránka vypadá takto. Píše se na ní o tom, že to je podruhé, co tato soutěž probíhá a že se v soutěži rozdá cen dohromady za US$3000. Rozdáno bude devět cen. Tři ceny budou předány vítězným návrhářům, tři ceny připadnou hlasujícím, kteří hlasovali pro tři vítězné návrhy a tři ceny budou vybrány náhodně ze všech došlých hlasů. Hlasovat může kdokoliv, kdo je starší 18 let (viz pravidla soutěže).

Když na stránce zarolujete dolů, tak si můžete prohlédnout seznam (a obrázek) cen. Kromě ostatního se jedná hlavně o šipky a násadky dle vlastního výběru. V případě výběru softových šipek jsou v ceně i softové a kovové hroty. Nabídku firmy Cosmodarts můžete vidět třeba zde.

Na hlavní stránce je tlačítko Vote Here (Volte zde).


Klikněte na něj a dostanete se do další úrovně, kde je zobrazeno devět návrhů (z cca 800 došlých), které byly do finále vybrány neveřejným hlasováním firmou Cosmodarts a jejími obchodními partnery. O celkovém vítězi se nyní hlasuje veřejně. Na stránce vidíte stupně vítězů a pod nimi je sekce A s třemi jednobarevnými motivy a pod ní je sekce B se šesti motivy barevnými. Pod obrázky se můžete dočíst podrobnosti o tom, která barva je podklad a jaké barvy jsou použity pro tisk. Musíte zvolit alespoň jeden motiv jednobarevný (ze sekce A) a jeden vícebarevný (ze sekce B).


Na návrhy, které se vám líbí, klikněte levým tlačítkem myši a přetáhněte je na ony pomyslné stupně vítězů. Návrh na prvním místě získá víc bodů než návrh na druhém místě, a ten zas získá víc bodů než návrh na místě třetím.
Na obrázku níže vidíte jeden návrh přetažený na pozici #1. Mimochodem je to můj vlastní návrh, takže jeho zvolením na první místo mě podpoříte a uděláte mi radost! Ale jinak je to na vás, kterému návrhu dáte hlas…třeba za druhé místo a tak… 😉

Jakmile obsadíte všechny tři pozice, tak se stránka automaticky změní na stránku, na které zvolíte jméno, pod kterým byste chtěli být označeni na webu při případném vylosování a zadáte svoji emailovou adresu.

Obratem vám dojde email s potvrzenou volbou, na který není potřeba reagovat.

To je asi tak vše. Na závěr přikládám můj návrh ve větším rozlišení. Díky všem za případnou podporu a zároveň držím palce všem, kdo se hlasování zúčastní, ať taky něco vyhrajete.

Dan

0 0 votes
Article Rating

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře