121 na 9 šipek (pro Android)

18.2.2024

121 na 9 šipek (pro Android)

Moje vlastní aplikace pro trénování šipek. Tentokrát vytvořená primárně pro používání na telefonech a tabletech s Androidem 5 – 14.

Stáhnout se dá níže na této stránce. Pro publikování na Google Play bych musel splnit několik podmínek, z nichž se mi jeví jako nepřekonatelná ta, že by moji apku muselo nejdřív otestovat 20 testerů. Ani netuším, co si pod pojmem tester představují v Googlu…

Kliknutím na odkaz níže stáhnete aplikaci přímo do telefonu nebo tabletu. Poté musíte aplikaci nainstalovat ručně. Pokud instalační soubor stáhnete do počítače, tak jej pak do vašeho přístroje musíte dostat jiným způsobem (kabel, cloud, google disk a pod).

Má to nevýhodu v tom, že musíte svůj přístroj přesvědčit, že tato aplikace je bezpečná (pokud mi věříte), výhodu to naopak má v tom, že vás nebudou otravovat žádné reklamy. Tady je ukázka, co vás asi čeká.

Po stažení soubor vyhledejte ve stažených dokumentech a povolte instalaci. Klikněte na Další podrobnosti (neklikejte na Rozumím) a v následujícím okně klikněte na Přesto nainstalovat. Podle typu přístroje a verze androidu mohou tyto okna vypadat trochu jinak.

Případné odinstalování je jednoduché, buď aplikaci vyhledejte v nainstalovaných aplikacích nebo vyvolejte možnost odinstalace přidržením ikonky a vyberte možnost Odinstalovat.
Pokud někdo má nainstalovanou některou z mých přechozích testovacích verzí, případně pokud vzniknou novější verze, tak není nutno starou aplikaci nejdřív odinstalovat. Sám jsem měl nainstalováno třeba deset verzí najednou, abych mohl porovnávat změny. Mít víc verzí nemá sice smysl, ale píšu to zde proto, že to tady probíhá jinak než jak to je přes Google Play.

Zde je soubor ke stažení

18.2.2024 – verze 0.1

Pokud máte nainstalovánu verzi 0.1 nebo vyšší, tak u novějších verzí dojde k automatickému přeinstalování.

2.3.2024 – verze 0.2
Nyní funkční i na Androidu 14; oprava v nápovědě pro zavírání 91 (25, 16, 50 (S25, S20, Bull)).

14.3.2024 – verze 1.01 – 1.03
Testovací verze

15.3.2024 – verze 1.04
Oprava chyby při překonání 170; umožněno zadávat zbývající skóre o 1 nižší než je aktuální skóre; znemožněna možnost potvrdit zbývající skóre pro číslo vyšší než je aktuální skóre nebo pro ručně zapsané mínusové hodnoty; doplnění čísla aktuální verze přímo do appky.

10.4.2024 – verze 1.05
Oprava deaktivace tlačítka pro zavření do 3 šipek; přidání počítadel pro záznamy počtu zavření nebo nezavření; předělání tlačítka pro přepínání jazyků (rozděleno na dvě tlačítka, přidány vlajky).

myapp121in9darts_20240217-1.05-arm64-v8a_armeabi-v7a-debug.apk (apk, 36 410 kB)

 


Jako bonus přikládám exe soubor pro použití apky v počítači. Bohužel tam není možnost potvrzovat čísla tlačítkem Enter na klávesnici, ale je potřeba kliknout myší na tlačítko Enter v aplikaci. Navíc je to formátováno na výšku, takže i když to je responzivní, tak při roztažení na šířku to nevypadá nejlíp. Exe soubor nebyl původně v plánu…

18.2.2024 – první verze exe (stahujte do počítače)
121 by elevendarter.exe (zip, 38 054 kB)

 


Popis

Ve zkratce, zavíráte 121 a máte na to 9 šipek. Hrát můžete sami nebo ve dvou až třech lidech, kdy je zavření požadovaného skóre vaším společným cílem. Můžete si navolit čtyři úrovně obtížnosti, můžete změnit počáteční hodnotu 121 na jiné číslo a můžete zvolit češtinu nebo angličtinu.

A tady je popis, který si můžete přečíst i v samotné appce. Na konci přikládám pár obrázků pro představu, jak to celé vypadá.

Klikáním na tlačítko ‚english / česky‘ můžete přepínat mezi jazyky.

S touto aplikací můžete trénovat zavírání a zavírací kombinace. Podle svých schopností si zvolte stupeň obtížnosti. Klikáním na tlačítko ‚Obtížnost‘ přepínáte mezi variantami Lehká, Střední, Těžká a Master. O jednotlivých variantách se dočtete níže.

Pravidla
Obtížnost: Těžká
Začínáte na 121 a vaším cílem je zavřít toto skóre do devíti šipek. Pokud do devíti šipek zavřete, tak postupujete dále na 122, poté na 123 atd. Pokud do devíti šipek nezavřete, padáte zpět na 121. Pokud ovšem nějaké skóre zavřete na první tři šipky, tak se příští skóre stává vaší novou ‚bezpečnou základnou‘ a pokud nějaké další skóre do devíti šipek nezavřete, tak nepadáte na 121, ale jen na tuto novou základnu.

Např.
121 – vaše startovní základna, zavřeno do 9 šipek (pokračujete na 122)
122 – zavřeno do 9 šipek (pokračujete na 123)
123 – nezavřeno (vracíte se na 121)

121 – vaše startovní základna, zavřeno do 9 šipek (pokračujete na 122)
122– zavřeno do 9 šipek (pokračujete na 123)
123 – zavřeno do 3 šipek (pokračujete na 124)
124 – vaše nová základna, zavřeno do 9 šipek (pokračujete na 125)
125 – zavřeno do 9 šipek (pokračujete na 126)
126 – nezavřeno (vracíte se na 124)

Obtížnost: Lehká
U lehké obtížnosti nikdy nepadáte dolů. Můžete pouze postupovat dál. Když minete vaše skóre, tak na něm zůstáváte dál, dokud jej nezavřete.

Obtížnost: Střední
Střední obtížnost je podobná té těžké, až na to, že pokud do devíti šipek nezavřete, tak nepadáte na začátek, respektive na bezpečnou základnu, ale pouze na vaše předchozí skóre.

Obtížnost: Master
Obtížnost Master je ze všech zde ta nejtěžší. Pokud zavřete na první tří šipky, tak nevznikne nová bezpečná základna, ale místo toho získáte jeden život a tudíž jednu možnost nezavřít nějaké příští skóre do devíti šipek. Počet životů bude zobrazen v závorce – ‚Master (0)‘.

Tipy
Pokud se vám zdá 121 příliš těžké nebo příliš snadné nebo pokud chcete reset hry, tak klikněte na tlačítko ‚Start‘ a zadejte jakékoliv číslo v rozmezí 2 – 170.
Počáteční skóre lze nastavit rozdílně pro každou úroveň obtížnosti a lze je hrát nezávisle na sobě. Např. úroveň ‚Easy‘ můžete začít na 41, ‚Medium‘ na 81 atd.

Tabulka & Kombinace
Kromě hry samotné zde začátečníci naleznou jednoduchou zavírací tabulku a také okno, ve kterém se dají zadávat požadovaná skóre a učit se (některé) zavírací kombinace.

 


Obrázky

 

 


Exe soubor vypadá takto.

 

0 0 votes
Article Rating

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
3
0
Podělte se o Váš názor, vložte komentářx