Výzva Phila Taylora – tréninkový program (verze 1.18 CZ + 1.18 EN) + tabulka online
18.5.2014
Výzva Phila Taylora (Phil Taylor’s Challenge), je další prográmek pro zpestření tréninku. Vytvořil jsem jej opět v Excelu.
Ke stažení
21.1.2023
Tabulka s výsledkama (poslední aktualizace: 26.1.2015).
Výzva PT – tabulka
26.3.2020
Nový odkaz ke stažení.
Phil Taylor’s Challenge_1.18.xlsm (zip, 4 258 kB)
18.5.2014 (neaktuální odkazy na dropbox)
Aktuálně nejnovější verze v češtině je 1.18_CZ.
Phil Taylor’s Challenge_1.18_CZ.xlsm – česky
And here’s a link for those of you who’d prefer an english version.
Phil Taylor’s Challenge_1.18.xlsm – anglicky
Doplněna rada, jak stáhnout program do vašeho počítače (10.1.2015)
Po kliknutí na výše uvedený odkaz se načtou stránky dropbox.com. Pokud vám tam vyskočí okno s nabídkou k registraci, tak jej vykřížkujte pryč (viz obrázky).
Dále vpravo nahoře rozbalte roletku Download a klikněte na Direct download (viz obrázky).
Poté se opět objeví stejné okno, jako je na tom prvním obrázku. Tam ve spodní části podokna klikněte na větičku No thanks, just download the file (Ne díky, jen stáhnout soubor). Následně se otevře klasické podokno, kde zvolte možnost Uložit soubor.
Soubor se uloží do vašeho obvyklého úložiště (např. složka Stažené soubory)
O programu:
Phil Taylor v roce 2012 nabídl šestnácti šťastlivcům, že jim zaplatí startovné v „kvalifikační škole“ (Q School), což je série několika kvalifikačních turnajů, jichž se účastní hráči, kteří chtějí v daném roce hrát turnaje pod hlavičkou PDC, ale nejsou držiteli hráčské karty (PDC Tour Card).
Nechci tady rozepisovat dopodrobna, jak systém v PDC funguje, ale ve zkratce to je tak, že aby hráč mohl hrát PDC Pro Tour – netelevizní turnaje, musí být držitelem PDC Tour Card.
Podle toho, kolik peněz na těchto turnajích hráč vyhrál, je buď na špici žebříčku Order of Merit a může pak eventuálně hrát i velké televizní turnaje, nebo je na opačném konci žebříčku a hrozí mu, že o Tour Card přijde. Karta se uděluje na dva roky.
No, a hráč, který PDC Tour Card nevlastní, se může zúčastnit Q School, kde se každý rok v lednu omezený počet karet přiděluje.
PDC Tour Card se dá získat i jiným způsobem, například stačí, když se na mistrovství světa organizace BDO umístíte do čtvrtého místa apod. 🙂
Více se o tom může dočíst třeba zde.
http://en.wikipedia.org/wiki/PDC_Pro_Tour
http://en.wikipedia.org/wiki/PDC_Order_of_Merit
Ale zpátky k Taylorově výzvě. Phil Taylor navrhl 12 her, které měly prověřit hráčské dovednosti. Nestačilo si to potrénovat někde doma nebo ve svojí hospůdce a pak někam poslat svoje výsledky. K tomu bylo potřeba dostavit se do některých sport barů řetězce Rileys, které pod hlavičkou této výzvy pořádaly celkem 24 turnajů. Každý týden se hrála pouze jedna disciplína, po dvanácti týdnech se celé kolečko zopakovalo. Hráčům se připisovaly jejich nejlepší výsledky a po 24 týdnech šestnácti nejlepším hráčům Phil Taylor zaplatil ono startovné v Q School.
Tady je video, kde to Phil popisuje přesněji. Ale je to jen anglicky… Někde okolo 3:20 Phil říká zruba tohle: „Já vám povím, co udělám. Vložím do toho svoje peníze a šestnácti lidem zaplatím Q School. A garantuju vám, že minimálně jeden z nich to tam zvládne!“
A já vám můžu prozradit, že Paul Amos jeho slova potvrdil.
Jednotlivé hry byly zaměřeny na doubly, skórování a zavírání více či méně obvyklých kombinací. Phil dal hrám poněkud poetické názvy. Snažil jsem se je přiměřeně přeložit do češtiny, ale třeba Route 64 bych nejradši nepřekládal, protože je tím řečeno vše 🙂
Součástí programu je i „návod“ jak na jednotlivé hry, ale krátce je popíšu zde.
1. „Double Trouble“ – Trápení s doubly
20 kol, pokaždé hážete tři šipky na každý double, tj. tři šipky na D1, tři na D2 atd. až po tři šipky na D20.
5 bodů za každý zasažený double. Lze získat 15 bodů za tři šipky; celkem max. 300 bodů.
2. „Sweet 16“ – Sladkých 16
20 kol, pokaždé zavíráte 32, máte na to maximálně tři šipky. Zavřít můžete jakoukoliv kombinací, jen musíte končit doublem.
5 bodů za každé zavření. Lze získat 15 bodů za tři šipky; celkem max. 300 bodů.
3. „Tops and Tens“ – Doubly 20 a 10
20 kol, pokaždé zavíráte 40, máte na to maximálně tři šipky. Zavřít můžete pouze D20, D10 nebo D5. 5 bodů za každé zavření. Lze získat 15 bodů za tři šipky; celkem max. 300 bodů.
4. „Two-Dart Combinations“ – Dvojciferné kombinace
20 kol, zavíráte postupně hodnoty 41 až 60. Zavřít můžete jakoukoliv kombinací, jen musíte končit doublem.
15 bodů za každé zavřené číslo. Lze získat 15 bodů za tři šipky; celkem max. 300 bodů.
5. „Around The Compass“ – Okolo kompasu
20 kol, pokaždé zavíráte 24, máte na to maximálně tři šipky. Zavřít můžete jakoukoliv kombinací, jen musíte končit doublem.
5 bodů za každé zavření. Lze získat 15 bodů za tři šipky, 10 bodů bonus za 3 x D12; celkem max. 500 bodů.
6. „Tons Up“ – Stovky
20 kol, pokaždé zavíráte 100, máte na to maximálně tři šipky. Zavřít můžete jakoukoliv kombinací, jen musíte končit doublem.
Lze získat 10 bodů za zavření, 10 bodů bonus za zavření na dvě šipky; celkem tedy max. 400 bodů.
7. „Route 64“ – Zavírání 64
20 kol, pokaždé zavíráte 64, máte na to maximálně tři šipky. Zavřít můžete jakoukoliv kombinací, jen musíte končit doublem.
Lze získat 10 bodů za zavření, 10 bodů bonus za zavření na dvě šipky; celkem tedy max. 400 bodů.
8. „Eighty-Threw“ – Zavírání 82
20 kol, pokaždé zavíráte 82, máte na to maximálně tři šipky. Zavřít můžete jakoukoliv kombinací, jen musíte končit doublem.
Lze získat 10 bodů za zavření, 10 bodů bonus za zavření na dvě šipky; celkem tedy max. 400 bodů.
9. „Shanghai Nights“ – Noci v Šanghaji
20 kol, pokaždé zkoušíte hodit Shangai kombinaci 120. (S20, T20, D20 – libovolné pořadí.)
10 bodů za hození Shanghai kombinace, 10 bodů bonus za trefení 3 x D20; celkem tedy max. 400 bodů.
10. „Switch Hitter“ – Přechod dolů
60 šipek na trojnásobek 19. Za každý trojnásobek 19 máte 5 bodů, za single 19 máte 2 body. 10 bodů bonus za hozených 171.
Celkem je možné získat 25 bodů na tři šipky, dohromady tedy max. 500 bodů.
11. „Bully Bully“ – Na středy
60 šipek na střed. Za každý vnitřní střed máte 5 bodů, za vnější střed máte 2 body. 10 bodů bonus za tři vnitřní středy.
Celkem je možné získat 25 bodů na tři šipky, dohromady tedy max. 500 bodů.
12. „Trebles for Show“ – Triplovaná
60 šipek na trojnásobek 20. Za každý trojnásobek 20 máte 5 bodů, za single 20 máte 2 body. 15 bodů bonus za hozených 180.
Celkem je možné získat 30 bodů na tři šipky, dohromady tedy max. 600 bodů.
A tady je pár obrázků, jak to celé vypadá.
Na hlavní stránce je dvanáct sloupců s dvanácti hrami. Každou hru je nejlépe začít tlačítkem Nová hra, tím se do patřičného pole automaticky napíše aktuální datum a zároveň to vymaže předcházející pokus. Po odehrání hry můžete použít tlačítko pro uložení výsledků. To se postará o zbytek. Pokud by vám nefungovaly makra (některé základní verze MS Office makra nepodporují), museli byste si výsledky zapisovat sami do příslušných kolonek na druhém listu.
Hlavní stránka
A takhle to vypadá při zapisování skóre.
Na druhém listu jsou uloženy všechny vaše výsledky, které tam zadáte. Jak je psáno výše, buď je tam zadáte jednoduše stiskem příslušného tlačítka, nebo je tam budete muset vepsat ručně.
Upozorňuji, že před opuštěním samotného Excelu je potřeba změny uložit (Excel se sám zeptá). Všechny výsledky lze kdykoliv později ručně smazat.
Vaše výsledky se zobrazí zde
A takhle to vypadá i s výsledkama
Výsledky se dále automaticky ukládají na třetím listu, kde je vidět stručný přehled vašich maxim a jak si vedete v průměru.
Přehled
A opět, pro porovnání přikládám obrázek s mými dosavadními výsledky. Vidím tam hodně prostoru pro zlepšení! Některé hry jsem jen rychle projel, abych ověřil správnou funkčnost, jiným jsem dal více pokusů. A řeknu vám, že odehrát dvacet kol a nedat ani jednu Šanghaj je pěkně frustrující 😉
Souhrn s výsledkama
V dalších listech jsou zakomponovány české a originální anglické instrukce
Na závěr ještě úvodní stránka
A to je tak nějak vše. Odkazy ke stažení aktuálně nejnovějších verzí jsou přesunuty na začátek článku.
DOPLNĚNO 18.5.2014
vložena verze 1.18_CZ.
1. Je možné zapsat zavření první šipkou u hodnoty 50 v Dvojciferných kombinacích
2. Prohozeny některé barvy, červeně jsou nyní označeny maxima a zeleně průměry.
3. Při hraní se barevně zvýrazní, pokud dosáhnete nového maxima (červeně), nebo i pokud překročíte svůj průměr (zeleně).
TABULKA S VÝSLEDKAMA
(upraveno 21.1.2023)
Pokud máte zájem, tak mi můžete poslat vaše výsledky, a já je do tabulky doplním. Buď si stáhněte tabulku zde (Výzva PT – tabulka), vepište do ní svoje aktuální data a pošlete mi vyplněnou tabulku na eleven@centrum.cz nebo stačí, když mi svoje výsledky jen jednoduše vepíšete do mailu.
Nebo mi můžete poslat váš prográmek s výsledkama, já to z něj vyčtu.
Pokud jen napíšete tady v komentech své maximum, eventuálně jaký byl váš první pokus, tak to teoreticky taky zapíšu, ale proč se nepodělit o podrobnosti .-)
Do tabulky jsem pro zajímavost zařadil i kolonku pro úplně první pokus. Kdo jste to odehráli celé na jeden zápřah, tak určitě víte, že to je poměrně náročné – hlavně když máte za sebou třeba dvacet marných pokusů zavřít 100 a tušíte, že stejně kvalitně budete pokračovat v Shanghaji 🙂
Výsledky prvního pokusu jsou pak o něco nižší, než když potom dáte třeba jednu hru dvacetkrát po sobě a zkoušíte zlepšit jen tu hru (tak to většinou dělám já, že se zaměřím na některé hry vícekrát).
Tak ať to lítá!
Dan
Někdy se stává, že při prvním pokusu o uložení výsledků to požaduje hesla k odemčení listu. Myslím si, že některé verze excelu nepoznají prázdný řádek, kam by se měly vložit výsledky. To jde jednoduše obejít tím, že výsledky do toho prvního řádku napíšete ručně. Pak by to mělo fungovat normálně.