Jackpot Cup, 9. kolo (16.11.2022)

Deváté kolo a kupodivu nás nebylo devět, ale deset 🙂 Sice chyběla půlka obvyklých podezřelých, ale zato dorazilo několik nových hráčů a hráček. Rozdělili jsme se do dvou skupin po pěti a vzhledem k tomu, že následující den bylo volno, tak jsme si to ve skupinách dali klasicky na tři vítězné legy. Obvykle hráváme pětičlenné skupiny jen na dva vítězné legy, čímž celý turnaj zvládáme odehrát v čase o hodinu kratším, ale tentokrát jsme udělali výjimku a finále se tak dohrálo až krátce po desáté hodině.

A finále to bylo devítilegové, probojovali se do něj Matyáš Rejhon a Martin Dufek. Oba hráči předvedli pěknou hru. Matyho průměr se celou dobu držel nad 80, mírně poklesl až ke konci posledního legu. Za zmínku stojí, že Maty v druhém legu začal dvěma stoosmdesátkami v řadě, ale sedmou perfect dart už nedal a nakonec zavíral „až“ třináctou šipkou. Martin pro změnu začal stoosmdesátkou dva následující legy a stále si udržoval náskok až do doby, kdy Maty srovnal na 4:4. V rozhodujícím legu se ale štěstěna opět přiklonila k Martinovi, který nakonec vyhrál 5:4.

Příští týden se odehraje desáté kolo, tak snad nás opět bude aspoň deset. A rádi uvidíme další nové hráče!

Kompletní pořadí zde: www.stedar.org

Hungarian Classic & Masters

Minulý víkend se čeští hráči a hráčky představili na Hungarian Classic (29.10.2022) a Hungarian Masters (30.10.2022). Účastnil se i náš juniorský zástupce Matyáš Rejhon aka „Maty Nebezpečný“ a připsal si další úspěchy do svého šipkařského curicullum vitae.

V sobotním turnaji mužů byl ze všech Čechů nejlepší, když se v cca dvousetčlenném poli dostal do Last 16, kde byl nad jeho síly holandský profík Richard „Flyers“ Veenstra.
Ovšem v turnaji juniorů se Maty probojoval až na třetí místo a bral bronz po prohře s Maďarem Balazsem Szotakem.

V nedělním turnaji mužů předal štafetu pro nejlepšího Čecha Daliboru Šmolíkovi, který celý Hungarian Masters vyhrál! Blahopřejeme.
V juniorském Hungarian Masters ale Maty potvrdil své kvality, když nejprve oplatil porážku Balazsovi a poté celý juniorský turnaj vyhrál! Ve finále porazil vítěze sobotního Hungarian Classic, dalšího maďarského mladíka Andrase Borbelyho.

V turnajích žen se nejvíce dařilo Jitce Císařové, která v sobotním Hungarian Classic získala stříbro po prohře s maďarskou reprezentantkou Veronikou Ihászovou. V nedělním Masters Jitka skončila ve čtvrtfinále po prohře s pozdější vítězkou Alletou Wajerovou z Holandska.

Matyáš Rejhon – profil
https://dartswdf.com/players/matyas-rejhon

Hungarian Classic – výsledky (RESULTS)
https://dartswdf.com/tournaments/hungarian-classic

Hungarian Masters Men – výsledky (RESULTS)
https://dartswdf.com/tournaments/hungarian-masters

Jackpot Cup, 6. kolo (26.10.2022)

Další kolo opět plně v režii našich juniorů… Dvanáct hráčů bylo rozděleno do tří skupin a do pavouka postupovali první dva hráči z každé skupiny, plus dva hráčí z barážového legu 701 DO. Do finále se dostali třináctiletý Martin Vaněk a šestnáctiletý Matyáš Rejhon. Tentokrát se štastnějším koncem pro Martina.

Kompletní pořadí zde: www.stedar.org